Заклад дошкільної освіти №16 "Оленка"

Душа летить в дитинство, як у вирій,
    Бо їй на світі тепло тільки там.

Ліна Костенко

Заклад дошкільної освіти ( ясла-садок) №16 “Оленка”, що стоїть на мальовничій набережній річки Остер, очолює молода директорка Апанасенко Олена Володимирівна. Педагогічний колектив ЗДО працює під девізом: “В дитячому садку, як і в сім’ї, кожна дитина неповторна”. Вихователі затишного садочка дарують малюкам тепло, ласку та турботу, відкривають джерела людської мудрості, скарби, що передаються з покоління в покоління; пам’ять роду, його звичаї, традиції; передають мамину пісню, дідусеву казку, бабусину вишиванку; виховують у дітей любов до співочої калинової української мови.
     Вихованці ЗДО №16 – “просто діти”, але незвичні. У кожної дитини свої здібності, які розкриваються як вишневі квіточки у веснянім саду, протягом чотирьох років життя в нашій великій дружній родині. А сприяють цьому натхненні вихователі та творчі гуртки “Веселі краплинки”, “Чарівники піщаної країни”.
     Дитинство – найщасливіша та найбезтурботніша пора життя кожної людини, а ми прикладаємо всі зусилля для того, щоб зробити його саме таким!

Наш рідний дім,

В житті найперший,

Початок зоряних доріг.

Ти, на садочок, -

Найгарніший!

Тобі вклоняємось до ніг!

Наш садок – казковий дім,

Грають промені над ним.

Біля нього річка в’ється,

Ясен з вербами сміється.

Трави, квіти і берізки,

Цвітом вкритії доріжки.

Чути дзвінкий спів пташок

І веселий сміх діток.

Це Оленка – наш садок!

Форми роботи з батьками

1. індивідуальні (анкетування, попередні візити батьків з дітьми, співбесіди, консультації, телефонний зв’язок, відвідування вихованців удома, залучення батьків до життя дитячого садка)
  2. наочно – інформаційні (батьківські куточки, тематичні стенди, виставки спільних робіт, родинні газети, скриньки ідей та пропозицій)
  3. групові (батьківські збори, практикуми, школа молодих батьків, зустрічі з цікавими людьми)
  4. колективні (загальні батьківські збори, батьківські конференції, зустрічі за круглим столом з дискусійних питань, вечори запитань і відповідей, засідання батьківського комітету, перегляд ранків, свят, спортивних змагань)

Напрямок діяльності ЗДО

Створення садка - родини

Є у нашому садочку

Дуже гарні групи світлі.

Всі ведіть синів і дочок –

Тут вихователі привітні.

Група “Сонечко” своїми промінцями обіймає,

“Калинка” з щирим серцем зустрічає,

“Веселка” до хмаринок нас підносить,

А  “Бджілка”вас у казку всіх запросить.

Діток ваших ми зустріли,

Як зуміли – розмістили.

Шафу дали і стілець,

І тепло своїх сердець.

А тепер потрібно нам,

Вихователям й батькам,

Із усіх оцих діток

Гарний виплести вінок.

Кожна квіточка – дитина,

Бо віднині ми – родина.

Як сплетемо ми вінок

З наших милих діточок.

Він розквітне, чи зав’яне –

Це від нас залежить з вами.

Як в родині лад панує,

То й дитина не бідує,