Для Вас, батьки

Закон України “Про дошкільну освіту”

ст. 4. Дошкільна освіта

1. Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою часиною системи безперервної освіти України.

2. Дошкільна освіта – цілісний процес, спрямований на:

• забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
  • формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею соціального досвіду.

ст. 8. Роль сім’ї у дошкільній освіті.

1. Сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти.

2. Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім’ю від обов’язку  виховувати, розвивати її в родинному колі.

3. Батьки, або особи які їх заміняють несуть відповідальність перед суспільством та державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

ст. 9. Здобуття дошкільної освіти.

2. Відповідальність за здобуття дитиною дошкільної освіти покладається на їх батьків, а дітьми позбавленими батьківського піклування, - на осіб, які їх заміняють, та на навчальні заклади, де вони утримуються.

5. Дитина може здобути дошкільну освіту за бажанням батьків, або осіб які їх заміняють:

• у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності;
  • у сім’ї;
  • за допомогою фізичних осіб, які мають відповідну вищу педагогічну освіту, ліцензію на право надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти та фізичний стан здоров’я який дозволяє виконувати обов’язки педагога.

10 заповідей батькам

1. Не навчайте того, в чому не обізнані: для правильного виховання дитини потрібно знати її вікові та індивідуальні особливості.
  2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета - виростити її для життя серед людей.
  3. Довіряйте вашій дитині, розтлумачуйте, що вона робить краще, а що – гірше. Залишайте за нею право на власні помилки: дитина оволодіє вмінням самостійно їх виправляти.
  4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Вона мусить впевнюватися у своїх силах поступово, тоді з неї виросте відповідальна особистість.
  5. 5. Виключіть зі своєї практики вислів: “Роби, те що я сказав”, - замініть цю форму вимоги іншою: “Роби тому, що це принесе користь”. Дитина має звикнути діяти не на догоду батьківському розпорядженню, а тому, що це доцільно, розумно, потрібно.
  6. Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі, дозволяйте їй відпочивати від ваших розпоряджень, зауважень, наказів. Нехай дитина потроху сама вчиться керувати своїми діями.
  7. Оцінюючи дитину кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас у ній радує. Ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською, її друзями, однокласниками.
  8. Будьте послідовними у своїх вимогах, однак запам’ятайте: твердість лінії у вихованні домягається не покараннями, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.
  9. Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Це все одно, що сказати: “Мені ніколи її любити”.
  10. Будьте терплячими.

Діти – це квіти, які потребують щоденного бережливого догляду!

Абетка для батьків  «Навчаємо дитину правил безпеки»

Консультація для батьків "Що потрібно знати батькам про коронавірусну інфекцію COVID-19?"

Карантин з користю : ідеї для батьків та дітей

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ЗДО