Для Вас, батьки
Закон України “Про дошкільну освіту”
ст. 4. Дошкільна освіта
1. Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою часиною системи безперервної освіти України.
2. Дошкільна освіта – цілісний процес, спрямований на:
- забезпечення різнобічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;
- формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею соціального досвіду.
ст. 8. Роль сім’ї у дошкільній освіті.
1. Сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2. Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім’ю від обов’язку виховувати, розвивати її в родинному колі.
3. Батьки, або особи які їх заміняють несуть відповідальність перед суспільством та державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.
ст. 9. Здобуття дошкільної освіти.
2. Відповідальність за здобуття дитиною дошкільної освіти покладається на їх батьків, а дітьми позбавленими батьківського піклування, - на осіб, які їх заміняють, та на навчальні заклади, де вони утримуються.
5. Дитина може здобути дошкільну освіту за бажанням батьків, або осіб які їх заміняють:
- у дошкільних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності;
- у сім’ї;
- за допомогою фізичних осіб, які мають відповідну вищу педагогічну освіту, ліцензію на право надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти та фізичний стан здоров’я який дозволяє виконувати обов’язки педагога.
10 заповідей батькам
- Не навчайте того, в чому не обізнані: для правильного виховання дитини потрібно знати її вікові та індивідуальні особливості.
- Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета - виростити її для життя серед людей.
- Довіряйте вашій дитині, розтлумачуйте, що вона робить краще, а що – гірше. Залишайте за нею право на власні помилки: дитина оволодіє вмінням самостійно їх виправляти.
- Не ставтеся до дитини зневажливо. Вона мусить впевнюватися у своїх силах поступово, тоді з неї виросте відповідальна особистість.
- 5. Виключіть зі своєї практики вислів: “Роби, те що я сказав”, - замініть цю форму вимоги іншою: “Роби тому, що це принесе користь”. Дитина має звикнути діяти не на догоду батьківському розпорядженню, а тому, що це доцільно, розумно, потрібно.
- Потурбуйтесь про те, аби ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі, дозволяйте їй відпочивати від ваших розпоряджень, зауважень, наказів. Нехай дитина потроху сама вчиться керувати своїми діями.
- Оцінюючи дитину кажіть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас у ній радує. Ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською, її друзями, однокласниками.
- Будьте послідовними у своїх вимогах, однак запам’ятайте: твердість лінії у вихованні домягається не покараннями, а стабільністю обов’язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.
- Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Це все одно, що сказати: “Мені ніколи її любити”.
- Будьте терплячими.
Діти – це квіти, які потребують щоденного бережливого догляду!
Абетка для батьків «Навчаємо дитину правил безпеки»
Консультація для батьків "Що потрібно знати батькам про коронавірусну інфекцію COVID-19?"
Карантин з користю : ідеї для батьків та дітей
План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ЗДО